Najpiękniejsza Wigilia mojego życia

Najpiękniejsza Wigilia mojego życia

Najpiękniejsza Wigilia mojego życia

Przygotowania

Wszystko zaczęło się od przygotowań. Były one bardzo czasochłonne i kosztowne, ale wiedzieliśmy, że chcemy zrobić coś wyjątkowego. Kupiliśmy mnóstwo dekoracji, jakieś specjalne przysmaki, a także nowe ubrania dla wszystkich członków rodziny. W piekarni zamówiliśmy specjalne bułki i chleb, które miały naszym zdaniem urozmaicić stołowe menu.

Konkurs łamania opłatka

Najważniejszą częścią Wigilii dla mnie było łamanie opłatka. Jest to tradycja, która ma już kilka wieków, a pamiętam ją zawsze i bardzo ją lubię. W naszej rodzinie jest to konkurs – kto pierwszy uda się w swoim kawałku znaleźć monetę, ten wygrywa. Roku temu wygrała babci, której udało się odnaleźć monetę za czwartym podejściem!

Wymiana prezentów

Kolejnym ważnym momentem Wigilii jest dla mnie wymiana prezentów. W naszej rodzinie każdy dostaje prezenty, ale najwięcej włożonej pracy w ich przygotowanie jest dla dzieci. To one starają się zachwycić swoich rodziców i babcię, a zawsze robią to z ogromnym zaangażowaniem i ładną oprawą. Ja tutaj swoją pracę mam już zaliczoną, a teraz mogę cieszyć się widokiem radości na twarzach wszystkich, którzy otrzymują upominki.

Podsumowanie

Dla mnie Wigilia to najważniejsze święto w roku. To czas rodzinnych spotkań, spędzania czasu razem i robienia czegoś wyjątkowego dla innych. Nie liczy się dla mnie koszt, a cieszy fakt, że mogę wspólnie z bliskimi żyć takimi chwilami, które na długo pozostaną w mojej pamięci.