Jak zwykły produkt stał się bohaterem opowieści
Coraz częściej mamy do czynienia z kampaniami reklamowymi, w których zwykły produkt staje się bohaterem opowieści. Dlaczego tak się dzieje i jakie są tego korzyści?
1. Przyciąganie uwagi
Opowiadanie historii związanej z produktem przyciąga uwagę odbiorców i wprowadza ich w atmosferę, w jakiej chce się przekazywać informacje. W ten sposób, reklama może stać się bardziej przyjemna dla odbiorcy i spowodować, że łatwiej zapamięta on przekaz reklamowy.
2. Tworzenie emocji
Bohaterowie z reklam kojarzą się z konkretnymi emocjami. Tworząc postać lub historię związane z produktem, reklamodawcy chcą, aby klienci kojarzyli produkt z pozytywnym doświadczeniem, które kieruje ich w kierunku zakupu.
3. Budowanie tożsamości marki
Kiedy konsument kojarzy produkt z historią, bardziej angażującą niż wyliczanie jego zalet, łatwiej przypisuje mu cechy np. sympatyczności, pomysłowości czy innowacyjności. To, co po prostu siedzi na półkach w sklepie staje się bardziej istotne, a konsument lepiej zapamiętuje kolejne produkty i planuje kolejne zakupy właśnie w taki sposób.
4. Zwiększenie zaangażowania klienta
Opowieść zwykłego produktu może pobudzać wyobraźnię konsumenta, a nawet go zainteresować. Coraz częściej korzysta się z internetu, gdzie reklamy stają się interaktywne i odbiorca korzystając z przycisków i linków wchodzi w dialog z marką. Kampanie reklamowe, w których bohaterami są zwykłe produkty pobudzają wyobraźnię konsumentów i angażują ich w sposób, który zwykła reklama byłaby w stanie osiągnąć.
Podsumowując, opowiadanie historii związanej z produktem to strategia, która zyskała na popularności w świecie reklamy. Odwołuje się ona do emocji, przyciąga uwagę odbiorców i buduje tożsamość marki. Zwykły produkt staje się bohaterem opowieści i dzięki temu łatwiej jest nam go zapamiętać i zdecydować się na jego zakup.