Kategorie
Ozonowanie

Czy warto ozonować mieszkanie?

Ozon wchodzi w reakcję z pleśniami, grzybami, drobnoustrojami i innymi szkodliwymi na ludzki organizm związkami organicznymi

Ozonowanie to jedna z metod pozwalających na dezynfekcję i oczyszczenie mieszkania. Najważniejszą zaletą tej metody, jest fakt, że nie stosuje się środków chemicznych, które mogą być szkodliwe dla organizmu. Metoda ta jest najczęściej stosowana w szpitalach oraz zakładach pracy, jednak również wybierają ją osoby prywatne.

Na czym polega ozonowanie?

Działanie to polega na wykorzystaniu faktu, że ozon wchodzi w reakcję z pleśniami, grzybami, drobnoustrojami i innymi szkodliwymi na ludzki organizm związkami organicznymi. Po zastosowaniu ozonu wszystkie szkodliwe dla nas związki organiczne giną, a w powietrzu znajduje się świeży zapach.

Kiedy warto ozonować mieszkanie?

Zanim zdecyduje się na ozonowanie mieszkania, warto wiedzieć, w jakich przypadkach jest ono pomocne. Do takich przypadków zaliczyć należy:

  • kupno nowego mieszkania, które nie było użytkowane przez dłuższy czas
  • nawracająca pleśń czy też istnienie grzyba
  • fakt palenia w mieszkaniu
  • przygotowanie na pojawienie się osoby chorej czy też noworodka

Ważną zaletą ozonowania jest fakt, że nie ma specjalnych ograniczeń czasowych do wykonywania tego zabiegu, jednak dzięki konieczności karencji po ozonowaniu nie warto robić tego częściej niż co 3 miesiące. W przypadku potrzeby ozonowania mieszkania w kilku seriach może zajść konieczność wyprowadzki na dłuższy czas.

Efekty ozonowania

Ważną zaletą ozonowania jest fakt, że nie ma specjalnych ograniczeń czasowych do wykonywania tego zabiegu

Dzięki stosowaniu ozonowania powietrze staje się czystsze, świeższe i bardziej zdrowe dla osób w nim przebywających. Jest to istotne zwłaszcza dla osób o obniżonej odporności, starszych czy też dzieci. Dzięki ozonowaniu łatwiej się oddycha, a problemy zdrowotne stają się mniej dokuczające. Niskie stężenie ozonu nie jest szkodliwe dla organizmu.